Lëvizja BESA- Tetovë, ka realizuar takim e strukturat e degës, ku i pranishëm ka qenë Kryetari i Degës së Lëvizjes BESA – Tetovë, Gazmend Aliu, së bashku me sekretarin gjeneral të partisë, Arjanit Hoxha. Në këtë takim diskutua për zgjedhjet...
I ftuar sonte në emisionin “Argument” në TVM2, është nënkryetari i Lëvizjes BESA, Kastriot Rexhepi, i cili ka folur për zgjedhjet Presidenciale, dhe për mbështetjen që kjo parti i ka dhënë, kandidatit të pavarur, prof Blerim Reka. Kastriot Rexhepi në...
Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, sonte është i ftuar në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat – M, ku po bisedohet rreth aktualitetit politik në vend dhe për zgjedhjet presidenciale. Kryetari Besës, Bilall Kasami në Rruga Drejt ka theksuar se...
ryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, sonte është i ftuar në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat – M, ku po bisedohet rreth aktualitetit politik në vend dhe për zgjedhjet presidenciale. Ai më tej tha se BESA nuk ka Alternative.
Gara presidenciala dita ditës po bëhet më e nxehtë ende pa filluar zyrtarisht fushata zgjedhore. Në këto zgjedhje do të garojnë tri kandidat për president të vendit, Stevo Pendarovski nga LSDM-ja, Gordana Siljanovska nga VMRO-ja dhe Blerim Reka kandidat...
Emisioni Rruga Drejt që drejtohet nga Arta Tahiri çdo të enjte në Alsat M ku të ftuar janë kryesisht nga sfera politike, deputet, përfaqësues të ndryshëm të partive politike ndër to, sonte edhe Afrim Gashi i cili u vë...
NPK-Zhelinë, afër 90% zvogëlon humbjen përgjatë vitit 2018. Për hirë të transparencës ndaj qytetarëve që e kemi për obligim, ju njoftojmë për llogarin përfundimtare të vitit 2018, tha Drejtori z. Sedat Rushani nëpërmjet një postim publik, ja edhe postimin e...
Shkruan Dervish Alimi, anëtar i kryesisë qendrore të Lëvizjes BESA Zgjedhjet janë kohë lufte për partite politike për nga vetë definicioni i ekzistencës së tyre. Kush hesht në kohë zgjedhjesh e ka shitur heshtjen me ar, e ka mohuar veten...
Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, në Facebook ka arsyetuar votimin e ligjit në Kuvend  për Parandalimin dhe Mbrojtje nga Diskriminimi, ku përfshihen edhe të drejtat e LGBT-së apo ndryshe siç njihet martesa me gjininë e njëjtë, njofton TopAlNews. "E, meqë...
Ka kaluar në Kuvend Ligji për Parandalimin dhe Mbrojtje nga Diskriminimi, me të cilin tani edhe komuniteti LGBT do të përfshihet si kategori ose bazë për mbrojtje nga diskriminimi në këtë ligj. Ligji u miratua me 53 vota “për”, dhe...

Postet e fundit