Saturday, October 31, 2020
Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Klan debat që transmetohet në televizionin Klan Maqedoni, ka folur për zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut. Më tej Kasami për herë të parë në një studio televizive ka shpalosur dy...
Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha thotë se VMRO dhe BDI po koordinohen njëra me tjetrën dhe po sabotojnë mbledhjen e KSHZ-së. Ai më tej shtoi se koha është e duhur që BDI të shkojë në opozitë.     Ja postimi...
Lëvizja BESA- Tetovë, ka realizuar takim e strukturat e degës, ku i pranishëm ka qenë Kryetari i Degës së Lëvizjes BESA – Tetovë, Gazmend Aliu, së bashku me sekretarin gjeneral të partisë, Arjanit Hoxha. Në këtë takim diskutua për zgjedhjet...
I ftuar sonte në emisionin “Argument” në TVM2, është nënkryetari i Lëvizjes BESA, Kastriot Rexhepi, i cili ka folur për zgjedhjet Presidenciale, dhe për mbështetjen që kjo parti i ka dhënë, kandidatit të pavarur, prof Blerim Reka. Kastriot Rexhepi në...
Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, sonte është i ftuar në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat – M, ku po bisedohet rreth aktualitetit politik në vend dhe për zgjedhjet presidenciale. Kryetari Besës, Bilall Kasami në Rruga Drejt ka theksuar se...
ryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, sonte është i ftuar në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat – M, ku po bisedohet rreth aktualitetit politik në vend dhe për zgjedhjet presidenciale. Ai më tej tha se BESA nuk ka Alternative.
Gara presidenciala dita ditës po bëhet më e nxehtë ende pa filluar zyrtarisht fushata zgjedhore. Në këto zgjedhje do të garojnë tri kandidat për president të vendit, Stevo Pendarovski nga LSDM-ja, Gordana Siljanovska nga VMRO-ja dhe Blerim Reka kandidat...
Emisioni Rruga Drejt që drejtohet nga Arta Tahiri çdo të enjte në Alsat M ku të ftuar janë kryesisht nga sfera politike, deputet, përfaqësues të ndryshëm të partive politike ndër to, sonte edhe Afrim Gashi i cili u vë...
NPK-Zhelinë, afër 90% zvogëlon humbjen përgjatë vitit 2018. Për hirë të transparencës ndaj qytetarëve që e kemi për obligim, ju njoftojmë për llogarin përfundimtare të vitit 2018, tha Drejtori z. Sedat Rushani nëpërmjet një postim publik, ja edhe postimin e...
Shkruan Dervish Alimi, anëtar i kryesisë qendrore të Lëvizjes BESA Zgjedhjet janë kohë lufte për partite politike për nga vetë definicioni i ekzistencës së tyre. Kush hesht në kohë zgjedhjesh e ka shitur heshtjen me ar, e ka mohuar veten...

Postet e fundit