Kasami nga Tetova: Do të vendosim shtet me rend, drejtësi dhe disiplinë

0
Kryetari i Lëvizjes Besa, njëherit edhe bartës i listës zgjedhore numër 6 nga koalicioni LSDM-BESA, Bilall Kasami pas vizitës dhe takimet e djeshme me qytetarë në Kërçovë dhe rrethinë,...

Bilall KASAMI: Ja çfarë KRYEMINISTRI i duhet Maqedonisë së Veriut

0
Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami sot së bashku me kreun e komunës Zhelinës, Blerim Sejdiu promovuan asfalltimin e rrugës në vendlindjen e kryetarit Bilall Kasami. Kreu i Besës...

ANKETA/ LSDM – BESA bindshëm do t’i fitojnë zgjedhjet e 15 korrikut

0
Një anketë e realizuar në fund të majit dhe fillim të qershorit tregon se koalicioni LSDM-BESA po kryeson me 4% përpara koalicionit VMRO-DPMNE. Përqinjda, është – 20 kundrejt 16....

Kasami për herë të parë shpalosë dy prioritet e qeverisjes BESA – LSDM, ja...

0
Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Klan debat që transmetohet në televizionin Klan Maqedoni, ka folur për zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut. Më tej Kasami për...

Hoxha e ‘godet’ fortë BDI-në: Është koha që të shkojë në opozitë, PSE JO?!

0
Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha thotë se VMRO dhe BDI po koordinohen njëra me tjetrën dhe po sabotojnë mbledhjen e KSHZ-së. Ai më tej shtoi se koha...